7 sierpnia 2015

Trenerzy


Jacek Tomczak

tomczak3

Aktualny v-ce Mistrz Polski w szachach klasycznych i reprezentant kadry narodowej Mężczyzn. W przeszłości wielokrotny Mistrz Polski Juniorów oraz Mistrz Świata Juniorów do lat 16 (2006). W 2013 roku reprezentował Polskę w Drużynowych Mistrzostwach Europy oraz zdobył brązowy medal na Uniwersjadzie (tj. studenckiej Olimpiadzie). Kapitan extraligowej drużyny „Akademia Gliwice” oraz konsultant czołowych polskich juniorów. Więcej o Jacku Tomczaku znajdziesz m.in. na Wikipedii.


Marek Matlak

Obecny trener reprezentacji Polski Kobiet, z którą zdobył m.in. srebrny medal na Olimpiadzie w Baku, w 2016 roku. Główny wykładowca w Akademii Polskiego Związku Szachowego, do której trafiają najzdolniejsi młodzi szachiści i medaliści Mistrzostw Polski Juniorów w szachach. Trener i konsultant wielu czołowych polskich szachistów. Za swoje osiągnięcia otrzymał tytuł FIDE SENIOR TRAINER- najwyższe odznaczenie, które przyznawane jest przez światową organizację FIDE za wybitne wyniki trenerskie. Więcej o Marku Matlaku dowiesz się tutaj.


Alexander Kachur

Mistrz międzynarodowy, jeden z czołowych trenerów w Europie. Jego wychowankami są m.in. : Dariusz Świercz (Mistrz Świata do lat 20), Alicja Śliwicka (Mistrzyni Europy do lat 10) oraz Kacper Drozdowski (Mistrz Polski do lat 18). Współpracował również z Alexanderem Ipatovem (czołowym ukraińskim arcymistrzem, reprezentującym obecnie Turcję), Oliwią Kiołbasą (Mistrzynią Europy do lat 10), Szymonem Gumularzem (brązowy medalista Mistrzostw Świata Juniorów do lat 16). Za swoje sukcesy trenerskie otrzymał od światowej organizacji prestiżowy tytuł FIDE TRAINER.