Trenerzy


Jacek Tomczak

tomczak3

Aktualny v-ce Mistrz Polski w szachach klasycznych i reprezentant kadry narodowej Mężczyzn. W przeszłości wielokrotny Mistrz Polski Juniorów oraz Mistrz Świata Juniorów do lat 16 (2006). W 2013 roku reprezentował Polskę w Drużynowych Mistrzostwach Europy oraz zdobył brązowy medal na Uniwersjadzie (tj. studenckiej Olimpiadzie). Kapitan extraligowej drużyny „Akademia Gliwice” oraz konsultant czołowych polskich juniorów. Więcej o Jacku Tomczaku znajdziesz m.in. na Wikipedii.


Marek Matlak

Obecny trener reprezentacji Polski Kobiet, z którą zdobył m.in. srebrny medal na Olimpiadzie w Baku, w 2016 roku. Główny wykładowca w Akademii Polskiego Związku Szachowego, do której trafiają najzdolniejsi młodzi szachiści i medaliści Mistrzostw Polski Juniorów w szachach. Trener i konsultant wielu czołowych polskich szachistów. Za swoje osiągnięcia otrzymał tytuł FIDE SENIOR TRAINER- najwyższe odznaczenie, które przyznawane jest przez światową organizację FIDE za wybitne wyniki trenerskie. Więcej o Marku Matlaku dowiesz się tutaj.


Krzysztof Bulski

bulski

Wicemistrz Polski Juniorów do lat 20 (2007), w 2012 roku został Akademickim v-ce Mistrzem Świata, zaś w 2013 v-ce Mistrzem Polski Mężczyzn w szachach błyskawicznych. Zwycięzca wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych turniejów szachowych i reprezentant najlepszej aktualnie polskiej drużyny szachowej, WASKO Hetman GKS Katowice. Oprócz gry, z powodzeniem również przekazuje swoją wiedzę innym zdolnym szachistom. Jest m.in. wykładowcą w Śląskiej Akademii Juniorów oraz indywidualnym trenerem kilku czołowych polskich juniorów. Więcej o Krzysztofie dowiesz się tutaj.


Marcin TazbirBrązowy medalista Akademickich Mistrzostw Świata (2012) oraz zdobywca IV miejsca w Capelle La Grande (2015), jednego z najsilniejszych turniejów szachowych na świecie. Wielokrotny Mistrz Polski Juniorów w różnych kategoriach wiekowych. Obecnie trener m.in. Anny Kubickiej, świeżo upieczonej złotej medalistki Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów (2017) oraz Kamila Kozioła, v-ce Mistrza Polski Juniorów do lat 16 (2016).