7 sierpnia 2015

Nasza misja


 

chess-369414_1920

Nigdy nie zapomnę, jak na pewnym ważnym turnieju po raz kolejny „wypuściłem wygraną” i partia zakończyła się „marnym” remisem. Miałeś tak kiedyś…? Co ciekawe, zaraz po tym, podczas kolacji podszedł do mnie jeden z moich znajomych, który jest silnym arcymistrzem i zapytał mnie: „ i jak tam, wygrałeś?”. „Nie”, odpowiedziałem. „No jak to, przecież widziałem Twoją pozycję, to była kompletnie wygrana :)” – skomentował arcymistrz. „Yyy, no nie tak do końca… Ty tylko zerknąłeś na tą pozycję, a ja to dokładnie analizowałem, to nie było takie jasne, jak Ci się wydaje” – powiedziałem. „No coś Ty, to była prosta wygrana”– nie dawał za wygraną arcymistrz. „Tak? No to chodź, po kolacji pokażę Ci tą pozycję i zobaczymy, czy tak łatwo Ci pójdzie” – zaproponowałem. Tak też się stało. I wiecie co…? Tam naprawdę była prosta wygrana, którą wskazał mi niemal natychmiast ów arcymistrz 🙂

Wtedy w duchu pomyślałem sobie: Boże, on tylko zerknął na moją pozycję i tak szybko trafnie ją ocenił, to niesamowite! Ja chcę właśnie od kogoś takiego uczyć się szachów. Zrozumiałem wtedy, jak wielka jest różnica w rozumieniu gry pomiędzy klasowym arcymistrzem, a pozostałymi miłośnikami szachów, z którymi wcześniej miałem okazję analizować.

Wtedy po raz pierwszy zakiełkowała w mojej głowie myśl o szkoleniach z najlepszymi szachowymi arcymistrzami. A gdyby tak stworzyć coś, co dałoby możliwość uczyć się od najlepszych, dzięki czemu wiele osób mogłoby znacznie szybciej podnieść poziom swojej gry i osiągać dużo lepsze wyniki? Do tej pory bardzo nieliczni mogli skorzystać z takiej możliwości i najczęściej były to treningi indywidualne z tylko jednym arcymistrzem, w dodatku bardzo drogie, na które większość ludzi nie mogła sobie pozwolić.

I tak powstała Akademia Arcymistrzów. Misją naszej Akademii jest, aby czołowi szachiści kraju mogli dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami z każdym, kto chce udoskonalić swoją grę i polepszyć osiągane wyniki, a oprócz tego wypocząć i miło spędzić czas w urokliwych zakątkach naszego kraju, gdzie będziemy organizować nasze eventy. Kierujemy się mottem: „Nasza pasja, Twój sukces”, ponieważ z przyjemnością przekażemy Ci owoce naszych doświadczeń oraz najlepszą możliwą wiedzę, a świadomość, że możemy dołożyć swoją „cegiełkę” do Twoich przyszłych sukcesów i cennych zwycięstw napędza nas do dzielenia się wiedzą jeszcze bardziej. Serdecznie zapraszam!

me

 

 

 

 

 

 

 

Założyciel Akademii Arcymistrzów,

Jacek Szwed